Tiny Apartment

This small apartment with a total area of less than 40 sq.m. is a good example of how re-planning at the first phase of interior design work can provide all the areas necessary for a comfortable living.
Before starting work, from the customer we received a standard one-room apartment plan. Corridor, kitchen, bedroom and bathroom.
By the way, planning was not the worst. There was a place for the placement of a pantry or dressing room in this apartment. This is a great luxury in the era of “smart apartments”.
But standard planning did not suit us. According to our plan, the apartment should be as universal as possible and convenient for most people. Therefore, before starting work on planning, we decided to develop the basic principles that will guide us when creating the project.

LocationKyiv, UkraineArea40 m²Statusin progress

Tiny Apartments plan

Принципи:

  1. Ніхто не любить маленькі тісні житлові кімнатки;
  2. Чим більше вільного простору тим краще;
  3. Більшу частину часу ми проводимо в житлових зонах, тому для спальні виділяємо невелику площу;
  4. Хоча місця мало, нам потрібне місце для зберігання речей;
  5. Ціна реалізації має бути невисокою, але при цьому простір має виглядати достойно.

Перше, що ми зробили це об’єднали кухню та житлову кімнату, це досить стандартний прийом. Він виправданий у цьому випадку, бо це дозволить збільшити простір, додасть світла та повітря.

02. Tiny Apartments living room
03. Tiny Apartments living room 2

Наступний хід був зовсім нестандартним – розмістити спальню на місці гардеробної.
Для спальні виділяється невелика площа, яка візуально приховується великою шафою, що є одночасно як стіною, так і місцем для зберігання.
Вхід в спальню було вирішено робити з сатинованого скла, це необхідно для потрапляння всередину денного світла з великого вікна навпроти.
Хоча площа спальні зовсім невелика – лише 5 кв.м, у ній є все необхідне для сну (і не тільки:)). Ліжко розміщене на подіумі, який одночасно слугує місцем для зберігання речей та прикроватною тумбочкою. В тумбах передбачено простір для книжок та гаджетів, а також розетки для їх підзарядки.

01. Tiny Apartments corridor
08. Tiny Apartments bedroom
03. Tiny Apartments living room 2

Іншою зоною, вартою уваги, є кухня. Це те місце в квартирі де ми проводимо багато часу. Після об’єднання кухні та балкону ми отримали великий простір, що є дуже комфортним як для приготування їжі, так і для прийому гостей.
Кухонна та житлова зона умовно розділені великим кухонним островом, що слугує одночасно робочою поверхнею, місцем для зберігання кухонного приладдя та обіднім столом.

05. Tiny Apartments kitchen
07. Tiny Apartments kitchen 3

Загалом, квартира вийшла просторою, світлою, комфортною та ергономічною. За рахунок вдалого перепланування нам вдалось розмістити в невеликій площі велику кількість функціональних зон.

10. Tiny Apartments bathroom 2

Privacy Preference Center