Tiny Apartment

To małe mieszkanie o ogólnej powierzchni mniej niż 40 m2 jest dobrym przykładem na to, jak zmiana planowania w pierwszym etapie pracy nad designem potrafi zapewnić wszystkie niezbędne dla komfortowego mieszkania strefy.
Przed początkiem pracy otrzymaliśmy od zleceniodawcy standardowy plan mieszkania jednopokojowego. Korytarz, kuchnia, sypialnia i łazienka.
Między innymi, plan był nie najgorszy. W tym mieszkaniu nawet przewidziano miejsce na spiżarnię lub garderobę, co jest rzadko spotykanym luksusem w epoce “smart-mieszkań”.
Ale standardowe planowanie nam nie pasowało. Mieszkanie miało być maksymalnie uniwersalne i wygodne dla większości ludzi. Dlatego przed rozpoczęciem prac ze zmiany planowania zdecydowaliśmy sformułować podstawowe zasady, którymi będziemy się kierować podczas projektowania.

LocationKijów, UkrainaArea40 m²Yearw budowie

Tiny Apartments plan

Принципи:

  1. Ніхто не любить маленькі тісні житлові кімнатки;
  2. Чим більше вільного простору тим краще;
  3. Більшу частину часу ми проводимо в житлових зонах, тому для спальні виділяємо невелику площу;
  4. Хоча місця мало, нам потрібне місце для зберігання речей;
  5. Ціна реалізації має бути невисокою, але при цьому простір має виглядати достойно.

Перше, що ми зробили це об’єднали кухню та житлову кімнату, це досить стандартний прийом. Він виправданий у цьому випадку, бо це дозволить збільшити простір, додасть світла та повітря.

02. Tiny Apartments salon
03. Tiny Apartments salon 2

Наступний хід був зовсім нестандартним – розмістити спальню на місці гардеробної.
Для спальні виділяється невелика площа, яка візуально приховується великою шафою, що є одночасно як стіною, так і місцем для зберігання.
Вхід в спальню було вирішено робити з сатинованого скла, це необхідно для потрапляння всередину денного світла з великого вікна навпроти.
Хоча площа спальні зовсім невелика – лише 5 кв.м, у ній є все необхідне для сну (і не тільки:)). Ліжко розміщене на подіумі, який одночасно слугує місцем для зберігання речей та прикроватною тумбочкою. В тумбах передбачено простір для книжок та гаджетів, а також розетки для їх підзарядки.

01. Tiny Apartments korytarz
08. Tiny Apartments sypialnia
03. Tiny Apartment salon 2

Іншою зоною, вартою уваги, є кухня. Це те місце в квартирі де ми проводимо багато часу. Після об’єднання кухні та балкону ми отримали великий простір, що є дуже комфортним як для приготування їжі, так і для прийому гостей.
Кухонна та житлова зона умовно розділені великим кухонним островом, що слугує одночасно робочою поверхнею, місцем для зберігання кухонного приладдя та обіднім столом.

05. Tiny Apartments kuchnia
07. Tiny Apartments kuchnia
06. Tiny Apartments kitchen 06.1. Tiny Apartments kitchen

Загалом, квартира вийшла просторою, світлою, комфортною та ергономічною. За рахунок вдалого перепланування нам вдалось розмістити в невеликій площі велику кількість функціональних зон.

10. Tiny Apartments łazienka
09. Tiny Apartments bathroom 09.1. Tiny Apartments bathroom

Privacy Preference Center